кондитерські вироби

 

Коломоєць О. В., Лібуцька О. П., Арнаут В. П.

ТОВ «Вента Лаб Фуд», ТОВ «Вента Лаб Агро», ТОВ «Вента Лаб»

 

Майбутнє країни залежить від здоров’я нації, на яке впливає якість харчування. Технологічний процес харчового виробництва має необхідність здійснювати контроль якості сировини, напівпродуктів, продуктів переробки та цільового продукту. 

В харчовій галузі траплялись випадки, коли некоректно виконаний аналіз приводив до занижених показників і підприємства втрачали прибуток. Якість обладнання, на якому здійснюється відповідний контроль, впливає на якість життя.

Група компаній «Вента Лаб» допомагає вирішувати задачі виробників, забезпечити клієнтів лабораторним обладнанням кращих світових брендів з максимальним рівнем сервісної підтримки. Нові технології розвиваються неймовірно швидко, тож зазначимо найактуальніші моделі сучасного обладнання.

Зміст публікації:

ЯМР-аналізатор Spinlock SLK-200

Аналізи на основі ядерно-магнітного резонансу використовують не тільки в науці, а й на виробництві. Суттєва перевага — це швидкий аналіз за декілька секунд. 

Виробники халви та снеків мають оцінити спектрометр Spinlock SLK-200, який визначає вміст вологи, олійності, протеїну, олеїнової кислоти в зернових, соєвих бобах, олійних культурах і полімерних матеріалах без попередньої пробопідготовки. 

ІЧ-аналізатор та ЯМР аналізатор SpinlockРезультати ЯМР-методу не залежать від розміру насіння для аналізу, потребують невеликої кількості зразків для калібрування у порівнянні з інфра-червоними аналізаторами. Результати ЯМР-дослідження не залежать від кольору зразка. ЯМР-спектрометр SLK-200 може проводити вимірювання всіх типів насіння: зруйнованих, м’яких, порожніх оболонок. Насіння не вимагає будь-якої обробки, оскільки це неруйнівний метод.

ІЧ-аналізатори вимагають подрібнення насіння, при цьому може втрачатися волога. Для ЯМР-аналізатора немає потреби дробити зерно, аналізують цільне зерно. Це зберігає час на підготовчі процеси, не потрібно чистити млини, прес. До того ж розмір зерна не впливає на похибку експерименту.

Програмне забезпечення Spinlock є дуже простим та зрозумілим. Навіть неспеціалізований персонал може працювати на обладнанні.

Завдяки підключенню ваг до приладу можна перенести вагу зразка в програму обробки, виключаючи людський фактор. Інтуїтивно-зрозуміле ПЗ забезпечує оператора необхідною інформацією, дозволяє запустити аналіз в 2 кліки, а також експортувати результати аналізу в таблиці excel.

Сучасні прилади з технологією Пельт’є

Для коректного виконання аналізів актуальна стабілізація температури. На зміну термостатам з холодоагентом приходить технологія використання елемента Пельт’є. 

Оскільки прилади з елементом Пельт’є не використовують охолоджувальний агент, тож немає ризику витоки чи втрати такого холодоагенту (води, фріону, СО2, тощо). З роками експлуатації трубки та місця з’єднання в приладах старого типу, що містять холодоагент, зазнають деформацій, ушкодження, що значно зменшує термін експлуатації такого обладнання.

До того ж, в приладах з елементом Пельт’є немає компресора. Це гарантує безшумну роботу пристроїв, а також значно зменшує їх габарити, що створює  більше корисного простору в лабораторії.

Такі елементи Пельт’є мають бані та інкубатори від компанії Memmert. Їх використовують для мікробіологічних аналізів на харчових підприємствах.

Елементи Пельт’є використовує компанія Atago в серії рефрактометрів RX-i з сенсорним екраном [1]. Вбудований термомодуль для контролю температури забезпечує стабілізацію та  високу точність (±0.010% по бриксу, ±0.00002 nD). Сапфірова лінза рефрактометра RX-i стійка до механічного впливу під час очищення, що гарантує довготривалий термін експлуатації. Рефрактометр оснащений 7’-дюймовим екраном, має інтуітивно-зрозумілий інтерфейс, має функцію самодіагностики та повідомляє при необхідності очищення тощо.

рефрактометр atago rx-9000i

Рефрактометр Atago RX-9000i

Новітню термоелектричну технологію Пельт’є застосувала компанія Huber в моделі циркуляційного охолоджувача Piccolo 280 OLÉ. Завдяки сучасній вентиляційній технології охолоджувач Piccolo працює дуже тихо та займає мало місця. До того ж, прилад вражає своєю малою вагою та інтуїтивно зрозумілим керуванням через контролер OLÉ. Охолоджувач можна використовувати в різноманітних напрямках, наприклад, в аналітичному устаткуванні та в дослідницьких лабораторіях, для охолодження вимірювальних та лабораторних приладів, для контролю якості, підготовки проб та випробувань матеріалів.

Взагалі циркуляційні термостати дозволяють економити ресурси води, задіяної для охолодження установок дистиляції води, охолодження апаратів для аналізу жиру по Сокслету, парових дистиляторів для аналізу протеїну, тощо. 

Прилади для аналізу жиру, протеїну та клітковини

Серію приладів для аналізу жиру, протеїну, клітковини пропонує відомий світовий лідер компанія Gerhardt [2]. Сторічний досвід виробника дозволяє розробляти та впроваджувати сучасні технології, що стає на захист точності вимірювань та безпеки виконання аналізів.

екстрактори сокслета

Екстрактори Сокслета від Gerhardt

Автоматичні титратори

Використання автоматичних титраторів підвищує якість результату: відтворюваність та точність; збільшує ефективність: знижує вклад людської праці, більше дослідів в одиницю часу; створює безпечні умови виконання титрування: зменшено контакт людини з хімічними реактивами; зменшує внесок людського фактору на похибку експерименту. Автоматика забезпечує дозування малими аліквотами титранта, що дозволяє економити витратні реактиви. 

автоматичні титратори

Титратори від Thermo Fisher

Контроль якості борошна

пчп grain xВ кондитерській галузі  з напрямку випічки печива, тістечок та хлібопекарських продуктів найважливішим є контроль якості борошна

Вміст альфа-амілази, що впливає на фізико-хімічні параметри борошна та як наслідок якість та термін зберігання продукції, контролюють визначенням параметру числа падіння. Для контролю цього параметру можна використовувати прилади світових брендів. 

Компанія «Вента Лаб» створила сучасний аналог ПЧП Хагберг-Пертена GrainX призначений для вимірювання активності альфа-амілази в пшениці, житі та борошна за методом Хагберг-Пертена [3]

Основні переваги приладу: наявність водяної бані, що знімається, це дозволяє розміщувати прилад в будь-якій частині лабораторії. Прилад забезпечує режим роботи в 1 або 2 канали. Наявний 7-дюймовий кольоровий тачскрін дисплей, що відображає історію вимірювань із датою вимірювання та ідентифікатором лаборанта, що зробив аналіз. 

Оскільки компанія «Вента Лаб» — це український виробник, прилад має конкурентну вартість в порівнянні з європейськими брендами, та високий технологічний рівень виконання обладнання. Прилад внесено в Держреєстр засобів вимірювання (№ сертифіката перевірки типу UA.TR.001 60-21, виданий від 11.06.2021).

Спільна співпраця розробників та виробників сприяє розбудові країни та збереженню здорової нації.

 

Скачати презентацію: Сучасне обладнання для лабораторного контролю в кондитерській галузі.pptx

_______________________________________

Список використаної літератури:

1. Коломоєць О. В., Автоматичні рефрактометри Atago серії RX-i з сенсорним екраном. Ексклюзивні технології. 2022. № 1 – с.18.

2. Арнаут В. П., Лабораторне обладнання німецької компанії Gerhardt для комбікормової галузі. Ексклюзивні технології. 2020. № 1 – с.44.

3. Лібуцька О. П., Визначення якості продуктів на сучасному обладнанні. Світ продуктів. 2022. №1 – с.5.