Кількість
|
Вартість
|
||
|
Сотні кілочків та кілометри кабелів під напругою це і є так званий електричний пастух. Худоба пасеться немов у загоні. Ведення свого господарства вимагає забезпечення безпеки живності шляхом огорожі та захисту.
Економія коштів та дефіцит кадрів є одним із найважливіших показників при виборі електропастуха. Поголів'ям потрібні щоденні вигули. Їжу, яку вони отримують, знаходячись на полях, у рази дешевше, ніж якщо вигодовувати їх сіном, сінажем та силосом і відповідно потребує у 3-4 рази менше витрат на заготівлю. М'ясо та молоко отримане з випасу стає якіснішим, і може бути продано за вигіднішою ціною. Сучасні фермери все частіше замислюються, чи варто встановлювати електричний паркан і на якому припинити свою увагу.
Вивчення та численні опитування, проведені експертами у галузі тваринництва та власниками тваринницьких господарств дійшли єдиних критеріїв:
- надійність;
- простота у роботі;
- якість;
- можливість безперебійно працювати у важких метеоумовах.
Лідерами над ринком є продукція фінської торгової марки Olli (Farmcomp). Компанія виробляє електропастухи з 1938 року і продовжує досі. Перші перетворювачі були розраховані на живлення від батареї. Сьогодні в асортименті є продукція як з живленням від мережі, так і розрахована для роботи від генераторів. Різна потужність перетворювачів дозволяє підібрати комплект як для домашньої живності (велика рогата худоба, вівці, кози, свині, коні) так і для захисту від дикого звіра (лисиці, вовки, ведмеді). Також потужність вибирається залежно від периметра вигону. Пріоритет на якість фінської організації дозволило зайняти позиції лідера продажів у багатьох країнах.
Електропастух складається із двох частин:
- Перетворювач імпульсів, найдорожча частина приладу, яка подає струм.
- Комплектуюче (кабель, ізолятори, з'єднувачі, стовпчики тощо). Система складається з шнура з нержавіючої сталі переплетена з пластиком високої якості, натягнутим між стовпами. Дріт не завдає жодної шкоди худобі. Прилад подає короткохвильовий заряд на протяжність огорожі. Тварина, одержуючи порівняно слабкі і не впливають на серцеву систему, за хворобливими розрядами, згодом привчається не заходити за територію, що обгороджується. Електрозабір розрахований на подачу електрики лише у дотику до живності.
Як працює електроогородження?

Перетворювач кожну секунду виробляє імпульси високої напруги. Електрострум протікає від генератора в провідник забору. При контакті поголів'я з огорожею електрострум проходить через тіло в землю, а потім назад в генератор через жердини. Поголів'я отримує слабкий удар електрикою і відходить від огорожі.
Навіщо потрібен потужний пастух?
Якщо йде випасання худоби з довгою або густою шерстю (наприклад, вівці). Нижня лінія загородження розташована низько і трава може стосуватися загородження, викликаючи витік електрики. Велика протяжність на периметрі. Якщо є можливість підключення генератора до мережі, завжди вибирайте цей економний варіант.
Можливе підключення двох окремих електрозаборів. Огорожа проста в установці і її легко переміщати на іншу місцевість.
Як перевірити чи працює ваш пастух?
Щоб швидко перевірити, чи в робочому стані ваша огорожа, а на собі експериментувати не дуже хочеться, є хороший спосіб — травою. Необхідно взяти листок трави близько 20 сантиметрів у довжину та стиснути між пальцями. Торкаєтеся до шнура кінчиком трави і штовхаєте травинку по дроту, наскільки ближче пальці наближатися до сталевої мотузки, настільки сильніше відчуватиметься напруга.
Це не болісно і згодом швидко можна визначати стан загородження. Якщо сталося щось підозріле для Вас — потрібно швидше перевірити, інакше худоба швидко навчиться перевіряти краще за вас. Замість усієї цієї не дуже приємної процедури Olli випустила спеціальний вимірник сили струму Super Tester Plus, який без проблем може показати чи ваша огорожа.
В асортименті можна також знайти і зимове загородження, оскільки сніг добре ізолює, при покритті землі снігом струм не повертається в жердину і стадо не отримує удару струмом. Її можна використати протягом усього року.
Важливу роль при комплектації відіграють і ізолятори, які запобігають втраті енергії, що йде в землю. Ізолятори для дерева з виносним датчиком, для арматури, для дроту та стрічок. Достаток у виборі дозволить підібрати на будь-який смак та колір. Вироблено з міцного пластику і тестування, що пройшли при впливі ультрафіолетових випромінювань і перепадів температур.
Заземлення пов'язане з електрикою і має бути присутнім і в огорожі. Шест заземлення має бути введений у землю настільки глибоко, наскільки це дозволяє ґрунт. Коли поголів'я торкається електропроводу, кільце замикається, тобто електрична напруга проходить через тіло тварини, то заземлення повертає струм назад в електро огорожу. При сухому грунті встановіть кілька жердин заземлення.
Як провідники в електрозаборах використовують багатожильні троси, дроти, стрічки. У шнурах, стрічках та проводах використовуються провідники з міді, алюмінію та нержавіючої сталі, що забезпечують високу міцність та хорошу провідність електроструму.
Який провідник вибрати?
- вид тварини (наприклад, для того, щоб коні не знесли огорожу і добре бачили її, застосовують широку стрічку, а для овець найкращим вибором буде електропровідна сітка)
- довжина по периметру (від 0,4 до 475 км)
Для натягу провідника використовують спеціальні стовпчики зі скловолокна, пластику чи арматури з гачками та підніжкою для легкої вставки в землю. Висота стовпчиків має бути фіксована по всьому периметру. Відстань між стійками має бути до 8 метрів. Ширина проходу залежить від комплекту від 2,5 до 3,5 метрів.

Продукція високої міцності, відзначена логотипом Shockteq, підходить для цілорічного користування та гарантує надійність огорожі.
Допоміжні елементи: високовольтний кабель, затискачі пластинчасті, громовідводи, барабани, таблички «Обережно небезпечно», ручки та пружини для хвірток, натягувач для дротів. Все це можна придбати у офіційних представників Farmcomp (Olli) в Україні у компанії «Вента Лаб».
На нашому сайті Ви зможете підібрати потрібний комплект під свої потреби. Або у телефонному режимі фахівці нашої компанії порадять правильний варіант. Крім електропастухів у продажу є професійні машинки для обрізання вовни та грив овець та коней німецького виробництва. Стрижка є обов'язковою умовою здорового та приємного утримання коней та овець. Машинки для стрижки прискорюють процес до 10 разів, обробивши одну тварину за 5-6 хвилин, ніж вручну за півгодини.