Шановні клієнти! Звертайтеся по питаннях Аграрного напрямку: ☎ (067) 622-14-60 ☎ (050) 340-28-97 ☎ (067) 622-14-64 По питаннях Харчового напрямку: ☎ (067) 622-14-67 По питаннях Металургійного та Паливно-енергетичного комплексів, Будівничого та Нафтохімічного напрямків: ☎ (067) 622-14-68 По питаннях Сервісного обслуговування лабораторного обладнання: ☎ (098) 188-13-91 ☎ (098) 188-13-95
Каталог
Додайте товари до списку бажань
0

Рефрактометри

Сортування:
за популярністю
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Принцип роботи рефрактометра

           ➞ Рефрактометр — це прилад, призначений для визначення індексу рефракції світла у середовищі.

принцип роботи рефрактометраОптичний прилад працює, ґрунтуючись на заломленні світла при проходженні через середовище під великим кутом. Що вище щільність субстанції, то більше коефіцієнт заломлення за шкалою Brix.

Серед фермерів, найпоширенішим запитом є визначення кількості цукру. За допомогою рефрактометра можна визначати точне значення сахарози у фруктах або овочах, щоб зібрати найкращий урожай. Оскільки відомо, що з дозріванням плоду, відсотковий вміст цукру у ньому збільшується.

Що таке «шкала Брікса»?

Шкала Brix — міра, яка визначає вміст розчиненого цукру в рідині. Один градус за шкалою Brix відповідає 1 г сахарози в 100 г розчину.

Наприклад, розчин 35 °Bx із загальною масою 100 г складається з 35 г сахарози та 65 г води.

Шкалу Brix використовують на різних етапах аналізу речовин у лабораторіях та на виробництві. Найчастіше до неї вдаються у харчовій промисловості, а також у виноробстві.

Високий показник за шкалою Brix свідчить про те, що плоди досягли піку концентрації вітамінів та поживних елементів. Це опосередковано підтверджує здоровий та збалансований розвиток самих рослин.

Температурна компенсація

При виборі рефрактометра важливо пам'ятати, що показник заломлення залежить від температури повітря. Щоб уникнути додаткових розрахунків з таблицями, краще придбати прилад з вбудованою функцією автоматичної температурної компенсації (ATC).

У холодну пору року вміст води буде занадто занижений, а в спеку — завищений. Оскільки фізичні властивості рідини залежать від температурних коливань, така функція допомагає уникнути додаткових розрахунків.

Конструкція рефрактометра з ATC включає додаткову біметалеву пластину, вбудовану в корпус. Залежно від перепадів температури вона стискається або розтягується. Так процентний вміст речовин визначається враховуючи температурну різницю.

Типи рефрактометрів

На даний момент на ринку представлено кілька видів рефрактометрів.

Лабораторні рефрактометри

Застосовуються у медицині, фармацевтиці, на елеваторах та переробних підприємствах.

Серед лабораторних оптичних приладів слід зазначити рефрактометри Аббе. Їх часто застосовують для вимірювання коефіцієнта заломлення різних рідких і твердих середовищ (скло, пластик, мінеральні породи).

Промислові рефрактометри

Розроблені таким способом, щоб безперервно проводити вимірювання складу різних рідин. Вбудовані в конвеєрну систему пристрої використовуються для моніторингу концентрації,  процесів перемішування та ферментації розчинів.

Портативні рефрактометри

Розрізняють ручні та цифрові пристрої. Перші — компактні та легкі, але це аж ніяк не позначається на їхній точності. Особливість других полягає у наявності РК-екрану, на який виводяться результати вимірів.

Який рефрактометр обрати?

Щоб обрати рефрактометр, потрібно враховувати одразу кілька факторів!

 • Що аналізуємо? Якщо зразки різні та їх багато, тоді обирайте стандартні моделі. А для аналізу одного продукту краще віддати перевагу спеціалізованим модифікаціям із додатковими шкалами.
 • Який корпус обрати? Металевий корпус буде незамінним у польових умовах або для вимірювання високотемпературних зразків. Пластиковий — для негарячих зразків, при роботі із солоними чи кислими речовинами.
 • Цифровий чи ручний? Цифровий рефрактометр проводить вимірювання самостійно і виводить готові результати на екран. Ручний, у свою чергу, потрібно самостійно відкалібрувати дистильованою водою. І лише після цього зчитувати показання за візуальною шкалою Brix.

Рефрактометри для меду

При виробництві меду використовують рефрактометри, що визначають масову частку води. Гігроскопічність меду занадто висока, тому він може швидко зіпсуватися при недотриманні правил відкачування, зберігання та розфасовки.

У відповідності до ДСТУ 4497:2005, вологість меду не повинна перевищувати 18,5–20 %:

< 18% — маса стає дуже в'язкою та густою;

> 20% — з'являються бактерії, які провокують процес бродіння.

За водністю бджоляри визначають зрілість меду. При відкачуванні незрілого продукту існує ризик закисання всієї партії, що призводить до великих втрат.

Рефрактометри для спирту

Призначені для визначення об'ємної концентрації етилового спирту в розчинах. Зокрема застосовуються для контролю алкогольних напоїв без вмісту цукру, включаючи горілку, бренді, віскі та іншого.

Під час дистиляції сировини необхідно контролювати рівень спиртуозності продукту, щоб у відбір не потрапляли висококиплячі фракції на виході.

Прилад використовується на різних етапах:

 1. при первинній перегонці;
 2. для «відсікання хвостів» (фінальний етап самогоноваріння);
 3. у процесі розведення напою;
 4. для кінцевого визначення спирту.

Рефрактометри незамінні не тільки на промислових виробництвах, в лабораторіях при приготуванні розчинів, що містять спирт, але також і в домашньому виноробстві, пивоваренні. Відрізняються високою точністю показників та простотою експлуатації.

Рефрактометри для вина

Застосовуючи рефрактометр, можна дізнатися кілька показників необхідних для виробництва вина. По-перше, показник зрілості ягід, що впливає на смак, запах та властивості напою. По-друге, рівень цукру, що визначає інтенсивність бродіння винного сусла. Ідеальне значення коливається від 18 до 24 °Bx.

Винороби вимірюють вміст сахарози в суслі за допомогою рефрактометру до і після ферментації. Далі слід проводити розрахунки:

наприклад, якщо до ферментації у суслі було 20% цукру, а після – 5%, то приблизна спиртуозність сировини становить 9%, оскільки ((20–5) × 0,6 = 9).

Для виготовлення вина важливо визначити міцність, тому винороби оперують ще одним параметром — концентрацією алкоголю. Прилад вимірює індекс рефракції, який переводять до вмісту алкоголю за допомогою таблиць відповідності.

Рефрактометри для кави

Рефрактометри допомагають об'єктивно оцінювати смак кавового напою.

Досвідчені бариста знають, що смак кави залежить від відсоткового вмісту екстракції — кількості твердих частинок, що надійшли із сухої сировини та розчинилися у воді.

Згідно з дослідженнями, оптимальний рівень екстракції становить 18-22%. Якщо показник менший, напій стане водянистим, більше — дуже гірким.

Шляхом безлічі спроб і помилок бариста доводять рецептуру кави до досконалості. Однак для того, щоб зменшити вплив людського фактору потрібен рефрактометр.

Рефрактометри для антифризу

Рефрактометри проводять експрес-аналізи кристалізації антифризу, температури замерзання різних теплоносіїв і склоомиваючих рідин.

Антифриз відрізняється високою гігроскопічністю, тобто властивістю вбирати воду. І так як у системі охолодження двигуна холодоагент розбавляється водою, з часом охолоджуючі властивості втрачаються.

Доведено, що при тривалому впливі холоду рідина в двигуні може замерзнути і розширитися, порушуючи тим самим роботу радіатора і термостата.

Крім того, антифриз містить речовини для змащування помпи — насоса, що стимулює циркуляцію рідини за системою охолодження. Якщо хімічний склад холодоагенту змінюється, то термін використання помпи скорочується.

Щоб уникнути неприємних наслідків, рекомендується міняти охолоджуючу рідину в середньому кожні два роки. Процедура заміни, як і антифриз, недешеве задоволення.

Завдяки рефрактометру можна чітко визначати необхідність заміни антифризу і таким чином економити кошти.

Купити рефрактометри в Україні за доступними цінами

«Вента Лаб» займається реалізацією широкого асортименту лабораторного обладнання, включаючи рефрактометри провідних виробників, серед яких прилади від компанії ATAGO.

          ➞ В інтернет-магазині Ventalab.UA ви можете замовити рефрактометр за доступною ціною для вирішення будь-яких завдань.

Ще не визначились із вибором приладу з каталогу? Зверніться до наших менеджерів, які проведуть для вас консультацію в онлайн-чаті, електронною поштою та за телефоном.

Ми здійснюємо доставку до Києва, Харкова, Одеси, Запоріжжя, Львова та інших населених пунктів по всій Україні. Самовивіз доступний за адресою: м. Дніпро, вул. Сергія Нігояна, 50.

Сервісне обслуговування

Кваліфіковані фахівці «Вента Лаб» здійснюють гарантійне та післягарантійне обслуговування рефрактометрів.

Потрібна заміна запчастин, калібрування або допомога в налаштуванні? Наш сервісний центр надасть технічну підтримку, проведе ремонт рефрактометрів та навчання персоналу для ефективної роботи з приладом.


✔️ Скільки коштує рефрактометр лабораторний?

Щоб дізнатись вартість рефрактометрів, звертайтеся до наших менеджерів за консультацією.

✔️ Які рефрактометри для лабораторій користуються популярністю?

ТОП-5 популярних моделей: Atago Master-20α, Atago PAL-07S, Atago Pen-Pro, Atago RX-5000a-Bev, Atago Master-53PM.

✔️ Чому купити рефрактометр краще в інтернет-магазині «Вента Лаб»?

 • великий асортимент рефрактометрів для лабораторій
 • низькі ціни
 • офіційна гарантія
 • швидка відправка замовлення
 • сервісний центр
 • Дізнатися ціну
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Дізнатися ціну
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Дізнатися ціну
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Дізнатися ціну
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Дізнатися ціну
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Артикул: 1228
  Ціну уточнюйте
  Дізнатися ціну
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Дізнатися ціну
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Дізнатися ціну
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Дізнатися ціну
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Дізнатися ціну
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Дізнатися ціну
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Дізнатися ціну
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Дізнатися ціну
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Дізнатися ціну
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Дізнатися ціну
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Дізнатися ціну
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Рефрактометр Atago PAL-1, портативний, цифровий 3810 фото
  Відео
  Дізнатися ціну
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Дізнатися ціну
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Дізнатися ціну
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
 • Дізнатися ціну
  Увійдіть на сайт щоб
  додати товар в список бажань
Вгору