рефрактометри ATAGO RX-i

Рефрактометричний метод аналізує ступінь відхилення променю світла від прямолінійного напрямку під час переходу з однієї речовини в іншу. Співвідношення кута входження променю та кута його заломлення на межі розділу двох середовищ називається коефіцієнтом заломлення.

➝ Показник заломлення є загальним стандартом якості для фармацевтичних, харчових та хімічних продуктів. 

Олії та жири, напої та фруктові соки, джеми, мед, рідкий цукор, сиропи вимірюється з метою контролю якості в харчовій промисловості та виробництві напоїв. Приклади застосування рефрактометрів включають контроль концентрації приправ, соусів, супів, концентрації промислових розчинів.

Зміст публікації:

Точність рефрактометрів Atago RX-i

Для точності аналізу має значення чистота лінзи, достатня кількість зразка, відсутність інородних включень, постійна температура вимірювань.

Автоматичні рефрактометри Atago серії RX-i з сенсорним екраном є найточнішими рефрактометрами японського виробника, запрограмованими за допомогою надійного вдосконаленого алгоритму.

Завдяки інтуїтивно зрозумілій технології сенсорного екрану нова серія RX-i робить навігацію та вимірювання легкими. RX-5000i вимірює з тим самим рівнем точності, що й RX-5000α:

±0,03% Brix і ±0,00004 nD

Серія RX-i має нові додані функції, такі як флеш-накопичувач USB і можливість самодіагностики.

Моделі призначені для роботи зі зразками в широкому діапазоні показників заломлення від 1,32420 до 1,58000 nD (або  1.29980 до 1.71500 nD). Діапазон Brix від 0,00 до 100,00%. З контролем температури Пельтьє від 5,00 до 75,00 °C.

Вимірювання потрібно проводити при постійній температурі, як правило, 20°C, 25°C і 40°C. Серія RX-i оснащена внутрішнім термомодулем Пельтьє, а зчитування показників починається після досягнення цільової температури. В минулому лаборантам доводилося використовувати зовнішні водяні бані, але вони більше не потрібні для сучасного приладу.

Переваги рефрактометричного методу

 1. Короткий час проведення аналізу.

 2. Не потребує витратних матеріалів та дорогого обладнання, окрім рефрактометра.

 3. Не потребує спеціально навченого хіміка-аналітика.

 4. Швидка та невибаглива підготовка проби: віджати олію та відфільтрувати на фільтрі.

 5. Висока точність (точність вимірювання залежить від рефрактометра на якому проводиться аналіз).

Функціональні особливості Atago RX-i

Рефрактометри серії RX-i мають лінзу зі штучного сапфіру, яка стійка до механічного впливу, що гарантує довготривалий термін експлуатації.

Сенсорний екран — 7,5-дюймовий кольоровий РК-дисплей зі зручним та інтуїтивно-зрозумілим інтерфейсом.

Автоматичні рефрактометри не тільки вимірюють показник заломлення, але й пропонують багато додаткових програмних функцій:

 • налаштування та конфігурація приладу через програмне меню;

 • створення шкали користувача для відтворення вихідних даних;

 • автоматичний запис результатів у базу даних;

 • експорт даних в таблиці Microsoft Excel;

 • статистичні функції;

 • попередньо визначені методи вимірювання для різних видів програм;

 • автоматичні перевірки та налаштування, «Pass/Fail» — індикація коректності вимірювання.

Прилад Atago RX-i проводить самодіагностику та повідомляє про чистоту лінзи.

Міцний та елегантний металевий корпус захищає оптичну систему. Спеціальне покриття на поверхні додає додаткову стійкість до хімічних речовин.

Безпека даних  

Функція пароля дозволяє лише авторизованому персоналу виконувати певні операції. Є можливість призначити системний рівень для обмеження дій кожного оператора. Це запобігає випадковим змінам налаштувань зі сторони некваліфікованого персоналу.

Швидкі результати вимірювань

Коли температура зразка стабілізується, вимірювання займає лише кілька секунд. Результати відображаються миттєво з чудовою повторюваністю.

Програмована шкала

Дає можливість користувачам запрограмувати шкали, щоб безпосередньо відображати концентрацію певних розчинів, таких як DMF тощо. 

Заощаджуйте час і підвищуйте ефективність, усуваючи необхідність звертатися до таблиць перетворення вручну.

Прилад має 5 режими вимірювань, які можна програмувати по температурі чи таймеру.

Комплектація рефрактометрів Atago RX-i

Стандартна комплектація включає сам прилад та паспорт.

Додаткові опції: цифровий принтер DP-AD — найвищий у світі стандарт технології для друку на термопапері.

Можна використовувати один із розчинів сахарози, щоб підтвердити калібрування.

принтер Atago DP-AD

Мал1. Принтер Atago DP-AD

Чому варто купити рефрактометр Atago RX-i?

Прилади ATAGO RX-i мають стандартну гарантію терміном 2 роки, а при умові реєстрації приладу на сайті виробника — 3 роки.

Прилади внесено в Держреєстр, мають оцінку відповідності. Для акредитованих лабораторій рефрактометри Atago RX-i можуть бути поставлені з сертифікатами калібрування відповідно до систем управління якістю ISO, а також HACCP, GMP та іншими стандартами (послуга калібрування надається за додаткову плату згідно з тарифами установ стандартметрології).

Компанії, які обрали Atago-RX-i: Nestle Pakistan, ADANI Wilmar, Unilever Research Centre, Danone, Kernel та багато інших.

Найпоширеніші відгуки — це вдячність за довготривалий термін роботи без перешкод та ремонтів; можливість цілодобової експлуатації; надійність показників, що співпадають з незалежним контролем; швидкість та простота використання доступна лаборантам.

Найточніший рефрактометр став ще більш стильним, розумним і функціональним!